PostWysłany: Nie 22:25, 21 Lis 2010    Temat postu: I KOLEJKA - PODSUMOWANIE

Widzew Łódź 1–2 Lech Poznań
Korona Kielce 6–3 Zagłębie Lubin
Wisła Kraków 5–3 Arka Gdynia

Górnik Zabrze - Polonia Wa-wa (1-2) 2-4

0-1 E. Smolarek 14' , 1-1 T. Jirsak 20', 1-2 D. Gołębiewski 25', 1-3 P. Rachwał 64', 1-4 E. Smolarek 86', 2-4 N. Nemeth 90'.

Spalone 1-1

W meczu inauguracyjnym I kolejki Ekstraklasy spotkał się Górnik i Polonia Warszawa. Baziorek92 zdecydował się na ustawienie 4-2-3-1 a Sarzal postawił na tradycyjne i jak się okazało zwycięskie 4-4-2. Mecz rozpoczął się od otwartej gry i od wymiany ciosów. Pierwszą bramkę zdobył najlepszy na boisku E. Smolarek. Jednak Polonia nie poszła za ciosem i po 20 min. na tablicy widniał wynik 1-1. Po 5 min. Polonia znów wyszła na prowadzenie dzieki D. Gołębiewskiemu i nie popełniła błędu po pierwszej bramce i poszła za ciosem. W 65 min. P. Rachwał strzelił bramkę na 1-3 a w 85 min. E. Smolarek dopełnił dzieła zniszczenia i mielismy 1-4. Polonia w drugiej połowie rządziła i dzieliła na boisku. Mądre operowanie piłką i skutecznosc w ataku sprawiła że Górnik musiał pogodzić się z porażką. W 90' na otarcie łez na 2-4 bramkę strzelił Nemeth.

Gracz meczu - E. Smolarek

GKS Bełchatów - Polonia Bytom (3-1) 3-2

0-1 M. Barcik 7', 1-1 D. Nowak 8', 2-1 D. Nowak 22', 3-1 M. Viler 42', 3-2 M. Barcik 58'

Spalone 0-1

Na stadionie w Bełchatowie obejrzeliśmy niesamowicie ciekawe i równie... dziwne spotkanie. Polonia Bytom była zdecydowanie lepszą ekipą od pierwszej minuty. Bełchatów wyglądał na bardzo zagubioną drużynę w pierwszych minutach i Polonia zgodnie z oczekiwaniem objęła prowadzenie. Barcik w 7 minucie zaskoczył Sapele. Jednak już 60 sek. później Nowak i ... 1-1. I od tego momentu Polonia seryjnie marnowała sytuacje bramkowe a GKS na czele z D. Nowakiem poprostu... strzelał gole. I na tablicy po 45' widniał wynik 3-1 (!). Jeden z obserwatorów meczu powiedział ,że tego dnia Polonia poprostu nie mogła wygrać z przeznaczeniem które chciało aby ten mecz wygrał GKS. W drugiej połowie Bełchatów pozwolił sobie strzelic tylko jednego gola i zgarnął 3 pkt. Bytomianie mogą żałować ze mimo olbrzymiej przewagi to przeciwnik zgarnął calą pulę. Ale za jakis czas nikt nie będzie pamiętał jak ten mecz przebiegał bo liczą sie punkty a te dzisiaj zdobył Bełchatów. Sztuką czasem jest wygrać jak nie idzie i to dzis pokazał Bełchatów.

Spalone 2-2

Na stadionie przy ul. Traugutta w Gdańsku Lechia pokonała Ruch 3-0. Bohaterem meczu został B. Buval który zaliczył bramkę i asystę. Pokazał że to na nim może opierać się gra ofensywna Lechii. Jak powiedział jeden z ekspertów; Buval może okazać się czołowym napastnikiem ligi. Jednak nie wolno chwalić dnia przed zachodem słońca. Drugą bramkę strzelił inny obcokrajowiec A. Traore który również zagrał dobre zawody. Wynik ustalił w 84 min. ładnym uderzeniem z rzutu wolnego Ł. Surma. Oceniając Ruch to pokazał że ma w składzie zawodników którzy mogą w przyszłosci pociągnąc ten zespół w odpowiednią stronę. Może wynik jest zbyt surowy dla Ruchu jednak dziś Lechia była poprostu zespołem który strzelał w światło bramki... .

Gracz meczu: B. Buval

Cesc (Lechia) "Mojego debiutu nie mogłem sobie lepiej wymarzyć na ławce trenerskiej Lechii Gdańsk. Wygraliśmy,z wymagającym i bardzo dobrym zespołem jakim jest Ruch Chorzów,i to aż różnicą trzech bramek.W mediach mówione jest,że wynik nie był sprawiedliwy dla zespołu z Chorzowa,lecz uważam,że nieważne jest to ile ma sie sytuacji w trakcie całego meczu,lecz jaki jest wynik na koniec spotkania.Jestem bardzo zadowolony z postawy całego zespołu i ciesze sie bardzo z tego zwycięstwa i udanej inauguracji nowego sezonu."

Legia Wa-wa - Cracovia Kraków (6-1) 6-1

1-0 D. Janczyk 8', 2-0 D. Janczyk 20', 3-0 D. Janczyk 24', 3-1 B. Ślusarski 29', 4-1 D. Janczyk 37', 5-1 S. Mila 39', 6-1 D. Janczyk 45'.

Spalone 4-4

Kolejny bardzo dziwny mecz miał miejsce w I kolejce. Na Łazienkowskiej Cracovia poniosła klęskę przegrywając 1-6. Lecz nie trzeba być analizatorem aby stwierdzić że ten wynik jest krzywdzący dla drużyny Next-a. Mecz był wyrównany ale "dzień konia" miał dziś Janczyk który strzelił aż 5 goli(!). Warto zauważyć że wszystkie 7 goli padło w ... I połowie. Wielu ekspertów jest zdania że mimo iż wynik idzie w świat to Cracovia nie była tłem dla Legii a nawet jeden z nich zaryzykował stwierdzenie że Cracovia była równorzędnym przeciwnikiem dla stołecznej drużyny i najsprawiedliwszym rozstrzygnięciem byłby remis. Jednak wiekszośc ekspertów przyznała rację ,że wynik okazał się zbyt okrutny dla Cracovi ,ale zgodnie rozsądzili ,że Legia zasłużyła na wygraną. No cóż to dopiero I kolejka ale D. Janczyk pokazał że będzie walczył w tym sezonie o koroną króla strzelców i Zurian będzie miał z niego pociechę. Natomiast warto odnotować że lewy obrońca Cracovii Mierzejewski nie miał dziś dnia i był najgorszy na boisku a Aydin nie wykorzystał rzutu karnego…

Zawodnik meczu - D. Janczyk

Komentarze trenerów po meczu:

Next (Cracovia) : „Na pewno nie mogę zaliczyć do udanych mojego debiutu na ławce trenerskiej Cracovii. Przegraliśmy zasłużenie, ale 5 bramek różnicy to moim zdaniem zbyt wysoki wymiar kary. W pierwszej połowie nasza formacja obronna zaprezentowała się poniżej wszelkiej krytyki. Gospodarze mieli to szczęście, że mają w składzie Dawida Janczyka, który był bezlitośnie wykorzystał wszystkie nasze braki. Druga połowa była lepsza, jednak nadal pudłowaliśmy w prostych sytuacjach, a Aydin nie wykorzystał rzutu karnego, przez co nie udało się zmniejszyć rozmiarów porażki. Mimo wszystko z optymizmem spoglądam w przyszłość i wierzę, że za tydzień zgarniemy trzy punkty.”

Spalone 5-1

"Franek" łowca bramek... => i wszystko jasne. Po ładnym meczu Jaga odniosła zasłużone zwycięstwo. Obie bramki dla Białostoczan strzelił... no nikt inny tylko T. Frankowski. Ten doświadczony snajper dwa razy w 49' i 58' zbiegł z oczu obrońcom Śląska i strzelił dwa gole. M. Pawelec powiedział po meczu że "Franek" to ten typ zawodnika któremu nie można zostawić ani grama wolnego miejsca bo konczy się to tak jak dzisiaj. Te słowa to najlepsza rekomendacja tego meczu. Jaga wywozi bardzo ważne 3 pkt. z cięzkiego terenu. Natomiast Wiślak ma tydzień na uporządkowanie zespołu bo za tydzień czeka Next ze swoją podrażnioną Cracovią która będzie się chciała odkuć po przegranej w stolicy.