Posty: 872

PostWysłany: Czw 18:08, 10 Lut 2011    Temat postu: TORCIDA - Górnik Zabrze

Czwartek 10.02.2011
Górnik nie traci bramek!

Pod wodzą nowego trenera Nexta, Górnik Zabrze zdecydowanie poprawił grę defensywną. W 3 meczach Górnik stracił zaledwie 3 gole. Wszystkie zdobyli piłkarze Legii Warszawa. Wcześniej Górnik słynął z najgorszej defensywy w całej lidze - w 10 meczach, Zabrzanie stracili aż 35 bramek!

Śląsk Wrocław 0:0 Górnik Zabrze

W ostatnim spotkaniu Górnicy wywalczyli punkt na ciężkim terenie we Wrocławiu. Wbrew przedmeczowym zapowiedziom, to Górnik był bliższy zwycięstwa w tym spotkaniu. W szeregach gospodarzy bardzo dobry mecz rozegrał Marian Kelemen, któremu Wrocławianie mogą zawdzięczać remis.

Bohater tygodnia: Mariusz Jop - obrońca z reprezentacyjną przeszłością jeszcze do niedawna był pośmiewiskiem krakowskich kibiców. Dziś stanowi podporę zabrzańskiej defensywy. Nie tylko solidnie zabezpiecza tyły, ale też jest groźny w ataku, podczas stałych fragmentów gry dla Górnika.

Ostatnio zmieniony przez Next dnia Czw 18:13, 10 Lut 2011, w całości zmieniany 1 raz
Next

Posty: 872

PostWysłany: Pią 15:39, 04 Mar 2011    Temat postu:

Piątek 04.03.2011
Seria Adama Stachowiaka zakończona!

W spotkaniach z Legią Warszawa (2:3), Polonią Bytom (1:0), Śląskiem Wrocław (0:0) i Koroną Kielce (2:2) bramkarz zabrzańskiego Górnika nie puścił bramki przez 255 minut, bijąc tym samy rekord Jerzego Dudka w liczbie minut bez straconej bramki w Ekstraklasie.

Najdłużej niepokonani bramkarze polskiej Ekstraklasy:
Adam Stachowiak - 255 minut
Jerzy Dudek - 212
Paweł Kapsa - 200

Ostatnio zmieniony przez Next dnia Pią 15:40, 04 Mar 2011, w całości zmieniany 1 raz
Next

Posty: 872

PostWysłany: Pon 20:22, 07 Mar 2011    Temat postu:

Poniedziałek 07.03.2011
Podsumowanie okienka transferowego

Aż 7 nowych piłkarzy wzmocniło Górnik Zabrze w przerwie zimowej. Trener Górnik chce w ten sposób zbudować drużynę, która spokojnie utrzyma się w lidze. Czterech z nich ma polskie obywatelstwo, jeden został wypożyczony z Wisły na pół roku, a pozostali dwaj zostali pozyskani do klubu z wolnego transferu. Stadion przy ul. Roosevelta na stałe opuściło z kolei 5 zawodnikom. To Sergio Zijler, Norbert Nemeth, Aleksandar Popovic, Csaba Horvath oraz Dariusz Sztylka. Górnik wypożyczył równieź 5 graczy do klubów z niższych lig.

Pozycja: ŚN

Ostatnio zmieniony przez Next dnia Pon 20:22, 07 Mar 2011, w całości zmieniany 1 raz
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum www.managerekstraklasa10.fora.pl Strona Główna -> KOSZ Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)